אחוזת

שבת

יינות לבנים

יין לבן הוא קטגוריה שובת לב ומגוונת בתחום היינות, עם מגוון רחב של זני ענבים שתורמים למערך הטעמים, הריחות והסגנונות הנהדר שלו. מגוון יינות לבנים,  מפריכים ומרעננים ועד עשירים ועסיסיים, יינות לבנים מציעים משהו לכל ענין טעם. במאמר זה נתעמק בעולם היין הלבן ובזני הענבים התורמים לטעמו.

שרדונה

הוא זן ענבי יין לבן פופולרי הגדל באזורי יין רבים ברחבי העולם. הוא ידוע בייצור יינות בעלי גוף מלא, עשיר ומורכב עם מגוון רחב של טעמים וריחות. יינות השרדונה יכולים להשתנות מאוד בסגנון בהתאם לטכניקות ייצור היין המשמשות. הם יכולים להיות מעץ אלון או ללא אלון, ויכולים לעבור תסיסה מלולקטית, שיכולה לתת ליין מרקם קרמי או חמאתי. שרדונה משמש לעתים קרובות גם ביינות מבעבעים, כמו שמפניה.

ליינות השרדונה יש בדרך כלל טעמים של תפוח ירוק, אגסים, הדרים ופירות טרופיים, כמו גם תווים של וניל, חמאה וטוסט בעץ אלון. הם יכולים לנוע בין פריכים ומרעננים לעשירים וחמאתיים, בהתאם לטכניקות ייצור היין המשמשות.

השרדונה גדל באזורי יין רבים ברחבי העולם, כולל בורגונדי, קליפורניה, אוסטרליה וניו זילנד, בין היתר. זהו יין רב תכליתי המשתלב היטב עם מגוון רחב של מאכלים, כולל פירות ים, עופות ומנות פסטה שמנת.

סוביניון בלאן

הידוע בחומציות התוססת ובאופיו הנמרץ, זכה לפופולריות עצומה בשנים האחרונות. מקורו בעמק הלואר בצרפת, סוביניון בלאן מעובד בהצלחה גם באזורים כמו ניו זילנד, קליפורניה וצ'ילה. הניחוחות הייחודיים של דשא טרי חתוך, דומדמניות ופירות טרופיים כמו פסיפלורה וגויאבה ניתנים לזיהוי מיידי. יינות סוביניון בלאן הם בדרך כלל מרעננים, פריכים ולעתים קרובות ללא עץ אלון, ומציגים את אישיותו הבהירה והתוססת של הענב.

ריזלינג, זן ענבים אצילי, מוקיר בזכות יכולתו המדהימה לבטא טרואר ולהתיישן בחן. ריזלינג, שמקורו בגרמניה, גדל באזורים רבים ברחבי העולם, כולל צרפת, אוסטרליה וארצות הברית. הענב הארומטי הזה מציע מגוון רחב של סגנונות, מיבש עצמות ועד מתוק בשפע. יינות הריזלינג מציגים ניחוחות שובי לב של פרחים לבנים, משמש, ליים ובנזין, ולעתים קרובות יש להם חומציות תוססת שמאזנת את המתיקות שלהם. הריזלינגים הטובים ביותר יכולים לפתח טעמים מורכבים עם הגיל, ולהתפתח ליינות עם תווים דבש ומתח עילאי בין מתיקות לחמיצות.

זני הענבים הללו הם רק הצצה לעולם היין הלבן. אינספור זנים אחרים, תורמים את האיכויות הייחודיות שלהם לספקטרום היין הלבן. בין אם אתם מעדיפים סוביניון בלאן פריך ומרענן, שרדונה עשיר וחמאתי, או ריזלינג ראוי לגיל, מגוון היינות הלבנים המגוון מבטיח שיש משהו שיתאים לכל טעם ואירוע.

אז בפעם הבאה שתתענגו על כוס יין לבן, קחו רגע להעריך את האומנות והמגוון של זני הענבים שחברו יחד כדי ליצור את הסם הקסום הזה.

צרו קשר בכל שאלה

אולי יעניין אותכם..

דילוג לתוכן